Chlorogenertaor INTEX QS 1200 (CG-26670) Powiększ

Generator Chloru INTEX QS 1200 (26670)

26670

Sprawdź koszty dostawy

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Chlorogenerator INTEX QS 1200 (#26670) do dezynfekcji wody w basenie wykluczający bądź znacznie zmniejszający użycie innych środków chemicznych. Urządzenie wytwarza chlor w drodze elektrolizy z soli (NaCl) zawartej w wodzie basenowej. Wymaga współpracy z pompami filtrującymi o przepływie maksymalnym od 2650 do 12112 litrów/godz. Przeznaczony do basenów o max. pojemności 56 800 litrów.

Więcej szczegółów

889,00 zł

Produkt dostępny

Więcej informacji

Chlorynator Krystal Clear Saltwater System INTEX QS 1200 (26670)

Utrzymanie czystości fizykochemicznej w basenie ogrodowym jest jednym z głównych czynników, które wpływają na poziom zadowolenia z posiadanego basenu. Użycie środków chemicznych pomoże nam uwolnić się szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów, natomiast pozbycie się zanieczyszczeń mechanicznych będzie wpływało bezpośrednio na klarowność wody, ale też pośrednio zmniejszy podatność środowiska wodnego na rozwój bakterii i alg. Pośrednim rozwiązaniem dotyczącym stosowania chemii basenowej są generatory chloru lub generatory chloru z ozonatorem. W znacznym stopniu pozwalają one ograniczyć lub nawet wykluczyć stosowanie tradycyjnej chemii basenowej. Generatory chloru i generatory chloru z ozonatorami wymagają współpracy z pompami filtrującymi o określonym przepływie maksymalnym. Wytwarzany przez nie chlor powstaje na drodze elektrolizy z soli zawartej w wodzie basenowej, która dodawana jest bezpośrednio do basenu- powoduje to lekkie zasolenie wyczuwalne smakowo przez korzystających z kąpieli. Generatory chloru lub generatory chloru z ozonatorami stanowią ekologiczną alternatywę na stosowanie tradycyjnej chemii basenowej.

Oferowany generator chloru jest urządzeniem wytwarzającym chlor z soli (NaCl) zawartej w wodzie basenowej. Skuteczność produkcji chloru zależy od rodzaju używanej soli. Najoptymalniejsze działanie chlorynatora występuje podczas użycia czystej soli ważonej, niejodowanej. Nie jest polecana sól kamienna. Sól należy rozpuścić bezpośrednio w basenie lub poza nim i dodać roztwór do wody basenowej. Dopiero po całkowitym rozpuszczeniu i wymieszaniu wody można uruchomić chlorogenerator. Niedostateczne rozpuszczenie lub wymieszanie może powodować zakłócenie w pracy urządzenia. Wśród pozostałych walorów należy wymienić kompaktową budowę i intuicyjny dotykowy panel sterowania z funkcjami czasowego ustawiania produkcji chloru i czasu działania urządzenia (timer). Generator jest włączany w obieg wody za pompą filtrującą przed wylotem wody do basenu za pomocą dodatkowego węża (w zestawie)

Dokładne parametry są określone w poniższej karcie katalogowej.

Karta katalogowa:

Numer katalogowy:
 • #26670
Waga:
 • 20,5 kg
Zasilanie:
 • 220-240 V
Moc:
 • 125 W
Funkcje:
 • wytwarzanie chloru z soli (NaCl)- 12g/hr
 • 24 godzinny timer
 • system samoczyszczenia- 6/10/14 godzin
Wymagane zasolenie wody do prawidłowej pracy:
 • 3g/litr (brak soli w zestawie)
Zalecany do*:
 • baseny INTEX i Bestway stelażowe i dmuchane posiadające pompy filtrujące o przepływie maksymalnym od 2650 do 12112 tys. litrów/ godzinę
 • baseny INTEX i Bestway stelażowe i dmuchane o pojemności do 56 800 litrów
 • baseny innych firm o pojemności do 56 800 litrów i posiadające pompy filtrujące o przepływie maksymalnym od 2650 do 12112 tys. litrów/ godzinę  (mogą być wymagane przeróbki w instalacji wodnej)

Gwarancja:

 • 2 lata

* o dopasowanie zapytaj sprzedawcę

Zawartość zestawu
generator chloru1 sztuka
wąż podłączeniowy38 mm (końcówki z nakrętkami)- 1 szt.
adapter 32/38 mmtyp A- 1 sztuka, typ B- 1 sztuka
instrukcja w języku polskimw zestawie

Brak metod dostawy dla tego produktu.