Kruszywo Kwarcowe do Pompy Piaskowej 0,4-0,8 mm Powiększ

Piasek Kwarcowy do Pompy Basenowej (25 kg) 0,4-0,8 mm

BK45D

Sprawdź koszty dostawy

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Piasek kwarcowy o wielkości cząsteczkowej 04-08 mm w opakowaniu 25 kg służący jako wsad filtracyjny do pomp piaskowych. Piasek jest specjalnie przygotowany poprzez suszenie i maksymalnie możliwe pozbycie się frakcji pyłowych.

Więcej szczegółów

29,00 zł

Produkt dostępny

Więcej informacji

Kruszywo Kwarcowe do Filtrów Piaskowych 04-08 mm (25kg)

Wszystkie basenowe pompy piaskowe wymagają zastosowania wkładu filtrującego w postaci piasku kwarcowego lub piasku szklanego. W niektórych systemach filtracyjnych, szczególnie w dużych zespołach basenowych oprócz piasku stosuje się różnej wielkości frakcje żwirowe. W basenach ogrodowych, a szczególnie produkowanych przez dwóch potentatów światowych, firmy INTEX i Bestway najpopularniejszym materiałem używanym do filtracji jest klasyczny piasek kwarcowy o wielkości 04-08 mm. Wśród innych rozwiązań w tym zakresie stosuje się kruszywo szklane lub np. syntetyczne kuki PET. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Wydaje się jednak, że z racji dostępności, ceny i łatwości utrzymania czystości podczas eksploatacji piasek kwarcowy będzie w dalszym ciągu dominował w wyborach kupujących. Teoretycznie mówi się o wymianie piasku najdalej do pięciu lat, ale w praktyce jest on wymieniany w ciągu 2-3 lat. Nawet ten krótszy czas eksploatacji jest możliwy tylko w przypadku właściwej jego pielęgnacji.

Oferowany  przez nas produkt sprzedawany jest w foliowych opakowaniach o wadze 25 kg.

Polecamy zakup basenu w naszym sklepie lub u naszego partnera w sklepie INTEX Baseny Ogrodowe Jacuzzi. Po zakupie w naszym sklepie basenowej pompy ciepła udzielony zostanie 5% rabat na zakup basenu.

Karta katalogowa:

Numer referencyjny:
  • BK45D
Przeznaczenie*:
  • pompy piaskowe INTEX
  • pompy piaskowe Bestway
  • pompy piaskowe innych producentów
Max. czas użytkowania**:

  • do pięciu lat

  * o dokładne dopasowanie zapytaj sprzedającego

** przy prawidłowej pielęgnacji

Zawartość zestawu
kruszywo kwarcowe 25 kgwielkość cząsteczki 04-08 mm

Brak metod dostawy dla tego produktu.