Ozonator z Geneartorem Chloru INTEX QZ 1100 (26666) Powiększ

Ozonator z Generatorem Chloru INTEX QZ 1100 (26666)

26666

Sprawdź koszty dostawy

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Ozonator z Chlorogeneratorem INTEX QZ 1200 (#26666) do uzdatniania wody wykluczający lub istotnie ograniczający stosowanie chemii w basenie. Ozonator z chlorynatorem produkuje ozon oraz wytwarza chlor w procesie elektrolizy z soli (NaCl) zawartej w wodzie basenowej. Współpracuje z pompami o przepływie max. od 6056 do 15140 l/hr. Przeznaczony do basenów o max. pojemności 56 800 litrów.

Więcej szczegółów

1 049,00 zł

Produkt dostępny

Więcej informacji

Ozonator z chlorynatorem Krystal Clear Ozone and Saltwater System INTEX QZ 1100 (26666)

Utrzymanie czystości fizykochemicznej w basenie ogrodowym jest jednym z podstawowych elementów, które wpływają na poziom zadowolenia z posiadanego basenu. Stosowanie środków chemicznych pomoże nam uwolnić się szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów, natomiast pozbycie się zanieczyszczeń mechanicznych będzie wpływało bezpośrednio na czystość wody, ale też pośrednio zmniejszy podatność środowiska wodnego na rozwój bakterii, grzybów, wirusów i alg. Pośrednim rozwiązaniem dotyczącym używania chemii basenowej są generatory chloru lub ozonatory z chlorynatorami. W istotnym stopniu pozwalają one zmniejszyć lub nawet wykluczyć użycie tradycyjnej chemii basenowej. Chlorynatory i ozonatory z chlorogeneratorami wymagają działania z pompami filtrującymi o zalecanym przepływie maksymalnym. Produkowany przez nie chlor powstaje na drodze elektrolizy z soli zawartej w wodzie basenowej, która dawkowana jest bezpośrednio do basenu- powoduje to nieznaczne zasolenie wyczuwalne smakowo przez korzystających z kąpieli. Chlorynatory wyposażone w moduły z ozonatorem dodatkowo wzmacniają funkcje dezynfekujące wodę, a wytwarzany przez nie ozon przyczynia się do podniesienia jakości wody i jeszcze bardziej ogranicza stosowanie chemii basenowej. Generatory chloru lub ozonatory z generatorami chloru są ekologiczną alternatywą na użycie tradycyjnej chemii basenowej.

Oferowany ozonator z generatorem chloru produkuje ozon oraz wytwarza chlor z soli (NaCl) zawartej w wodzie basenowej. Ilość wytwarzanego chloru zależy od rodzaju zastosowanej soli. Najskuteczniejsze działanie generatora chloru ma miejsce w czasie użycia czystej białej soli ważonej, niejodowanej. Nie zaleca się soli kamiennej. Sól można rozpuścić bezpośrednio w basenie lub poza nim i dolać roztwór do wody basenowej. Po całkowitym rozpuszczeniu i wymieszaniu wody można uruchomić urządzenie. Niecałkowite rozpuszczenie lub wymieszanie może skutkować zakłóceniami w pracy urządzenia. Podczas produkcji chloru wytwarzany jest również ozon. Podnosi on walory dezynfekcyjne urządzenia i przyczynia się do lepszej jakości wody. Wśród pozostałych zalet należy wskazać kompaktową budowę i intuicyjny elektroniczny panel sterowania z funkcjami czasowego ustawiania wytwarzania chloru oraz czasu pracy urządzenia (timer). Ozonator z generatorem chloru jest włączany w system obiegu wody za pompą filtrującą przed wylotem wody do basenu za pomocą węża dodawanego do zestawu.

Dokładne parametry są określone w poniższej karcie katalogowej.

Karta katalogowa:

Numer katalogowy:
 • #26666
Zasilanie:
 • 220-240 V
Waga:
 • 22,5 kg
Funkcje:

 • wytwarzanie ozonu- 150 miligram/hr
 • wytwarzanie chloru z soli (NaCl)- 11g/hr
 • 24 godzinny timer
 • system samoczyszczenia- 6/10/14 godzin
Wymagane zasolenie wody do prawidłowej pracy:
 • 3g/litr (brak soli w zestawie)
Zalecany do*:
 • baseny INTEX i Bestway stelażowe i dmuchane posiadające pompy filtrujące o przepływie maksymalnym od 6056 do 15140 tys. litrów/ godzinę
 • baseny INTEX i Bestway stelażowe i dmuchane o pojemności do 56 800 litrów
 • baseny innych firm o pojemności do 56 800 litrów i posiadające pompy filtrujące o przepływie maksymalnym od 6056 do 15140 tys. litrów/ godzinę  (mogą być wymagane przeróbki w instalacji wodnej)

Gwarancja:

 • 2 lata

* o dopasowanie zapytaj sprzedawcę

Zawartość zestawu
ozonator z generatorem chloru1 sztuka
wąż podłączeniowy38 mm (końcówki z nakrętkami)- 1 szt.
adapter 32/38 mmtyp A- 1 sztuka
instrukcja w języku polskimw zestawie

Brak metod dostawy dla tego produktu.